5 Kasım 2016 Cumartesi

20 Yılımız Heba Olurken


20 YILIMIZ HEBA OLURKEN

2002 yılında bitme noktasındaki pkk terör örgütü varlığı ve sıfır terör sıfır şehit noktasından BÖLGEYE DEMOKRASİ götürme iddialarıyla güçlü terör örgütü dönemine geçildi. 

Kasım.2002'de iktidara kurulan AKP ilk iş olarak Güneydoğu'daki bazı iç güvenlik illerinde uygulanan OHAL'i Aralık.2002 itibariyle kaldırdı (yıl 2016, OHAL ülke geneli uygulanıyor). ABD'nin Irak'ı işgali ile birleşen bu dönemde pkk eski günlerine döndü. BÖLGEYE DEMOKRASİ ifadeleri 2007'de AKP'ye çok oy kazandırdı.

Ardından teror örgütü pkk'ya çok şehit veriyoruz, orduya silaha çok para harcıyoruz, yazık değil mi diyerek Kitabımda da ayrıntıları ve sakatlıklarıyla bahsettiğim sözde BARIŞ SÜRECİ başladı. Analar ağlamasın slogandı. Devlet teröristlere karşı, suçluya ve suça karşı mücadeleyi durdurdu. 

Apo posterleri, sarı kırmızı yeşil flamaları açmaya büyük şehirlerin merkezlerinde dahi serbestlik geldi. Akil adı verilen "bir avuç" kişi teröristbaşı apo'ya özgürlük verilsin ifadelerine varıncaya kadar işi ilerlettiler ama toplum BARIŞ SÜRECİNE de oy verdi.

Ardından kandırıldık dediler. Terör örgütü bu dönemde güçlenmiş, silahlanmış, şehirlere bomba ve silah yığınağı yapmış dediler. İstikrar için başkanlık, devletin bekası için TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE dediler. Bu da oy getirdi. Bugüne geldik.

2002'de sıfır terörden gelinen noktada, bugün 2016 yılında tekrar sıfır teröre ulaşmaya çalışmak için çok büyük kayıplar verilerek (can, mal ve para) mücadele ediliyor.

Bugün şehit verilen her asker polis jandarma istihbaratçı yada hayatını kaybeden her vatandaşımız, 2002 yılına dönme gayreti sürecinde aslında geçmiş yılların yanlış politikaları sonucu heba oluyor. Milletin 15-20 yılı kayboluyor. Refaha harcanması gereken onlarca milyar TL erimiş gitmiş oluyor.

Belediyelere el koyma süreçleri çok önce, işler bu aşamaya gelmeden yapılmalıydı. Terör örgütün finansal varlığının önünün kesilmesi gerekirdi. Meclise milletin saygısını azaltan HDPKK'nın Meclise dahi girememesi gerekirdi. Hukuk buna her zaman cevaz veriyordu.

10 yıldan uzun süredir yazıyoruz, yazdım. Bir de insanın kafasında bu 15 yıllık süreci okuyunca sorular oluşuyor. NE DEĞİŞTİ DE MÜCADELE BİR YILDIR BAŞLADI? Şuan yürütülen terörle haklı ve bence hâlâ eksik mücadelenin yürütülmesi için ne beklendi?!

CERN'de dünya bilimin sınırlarını zorlarken, kimi ülkeler uzayda istasyon kurma projeleri yürütürken, 2020 2030 yılında Mars'ta koloni kurma çalışmaları yapılırken, biz pkk ışid fetö terör örgütleriyle mücadeleden, Bahçeli'nin Erdoğan'la hangi gizli pazarlığı yaptığını, Kılıçdaroğlu'nun "HDP'liler seçimle gitsin" açıklamalarını, HDPKK'nın akıbetinin ne olacağını tartışıyoruz.

Olduğumuz yerde saymak değil gün be gün geriye gidiyoruz.

Peki, 15-20 yılımızı, zamanı canı finansı heba eden suçlularımız kim?


TEVFiK BiR / 05 Kasım 2016

Telif Bilgisi

© 2009-2017 tevfikbir.com , tevfikbir.blogspot.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin alıntı yapılamaz.

" Tevfik BİR - www.tevfikbir.com " biçiminde kaynak gösterilerek makalelerden alıntı yapılabilir.