30 Mart 2013 Cumartesi

Bunları Yazamazlar – Şeytan, Firavun ve İşgal 5





Bunları Yazamazlar – Şeytan, Firavun ve İşgal 5

YAHUDİ BARZANİ ve ONUN KÜÇÜK İSRAİL’İ 
100 yılı aşkın süredir türlü oyun ve projelere karşın kurulamayan, ancak bugün Genişletilmiş BOP sayesinde resmen kuruluşuna başlanan Kürdistan’ın dayandığı üç büyük güç var. Birisi SİSTEM’dir (ABD-İsrail-İngiltere…), kurucu unsurdur. İkincisi Irak-Barzani’dir, 1960’lı yıllarda İsrail’e ve sonra ABD’ye “gelin buraya, devletimizi kuralım, petrolü paylaşalım” diyen adamdır, üçüncüsü Türkiye’deki unsurlardır, bugün görünen yüzü BDP ve AKP’dir. Suriye’de de bugün muhalif denen Yahudi bir Kürt aşiret ve lideri, isminin hafızalarımıza kazınacağı ve Barzani gibi bir şöhret elde edeceği günü beklemektedir. Şimdilik üçlü dışındakileri bir kenara bırakalım.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) kongresine Tayyip Erdoğan’ın davetiyle onur konuğu olarak katılan ve tıpkı Tayyip Erdoğan gibi kürsüden AKP’lilere hitap eden ve AKP’lilerin de “Türkiye seninle gurur duyuyor” diyerek karşılık verdiği, PKK’lı teröristlerin Irak’taki faaliyetlerinin ve kamplarının koruyucusu Mesut Barzani’ye bakalım.

Mesut Barzani’nin aslı Yahudi’dir. Barzaniler Yahudi olduklarını çok gizlemiyorlar ancak milletin gözüne de sokmuyorlar, çaktırmıyorlar. Arap ve Müslüman tepkisini bu yolla üstlerine almamış oluyorlar. Barzani tek bir isim. Ondan önce, bölgedeki Yahudileri ve Kürt Yahudilerini anlatalım.

Bu, biz Türkiye Türklerinden titizlikle saklandı ancak Kürtler içinde Yahudi olanı çoktur. Kudüs’te yaşayan Kürtlerden, Irak Kürtlerine kadar Kürtler içinde Yahudiler önemli bir nüfusa sahip. Irak’ta ve bilhassa Kuzey Irak’ta Yahudilerin en çok nerelerde bulunduğunu araştırdığınızda önemli bir sonuçla karşılaşıyorsunuz. Nerede PKK’nın büyük bir kampı varsa, oradaki ahalinin genelinin Yahudi-kripto Yahudi olduğunu görüyorsunuz! Haftanin ve Zagros’ta, 19. Yüzyılın ortalarında 50.000 (elli bin) Kürt Yahudi ailesinin varlığı kayda geçirilmiştir. Kayıt dediğimiz, arşivdir. Devlet arşividir, istihbarat arşividir, büyükelçilik ve dışişleri arşivleridir, yurtdışı arşivleridir, yurtdışı üniversite arşivleridir, Kudüs arşivleridir ve ayrıca belgeleri bulup çıkartan arşiv araştırmacılarının pek çok dilde yayınlanmış kitaplarıdır, Encyclopedia Judaica’dır.

Arapça ve İbranice’de sözcüklerin kökü sessiz harflerden oluşur. BaRZaNi sözcüğü B-R-Z-N harflerindendir. Barzani, Barazani, Ebrezani, Abrazan sözcükleri aynı anlamda-kökte türetilebilir. Barzanilerin memleketi ve doğum yerleri, kendi isimlerini taşır, Erbil iline bağlı Barzan/Barazan kasabasıdır (bir nevi biz Türklerin Almanya-Alamanya dememiz gibi). Encyclopedia Judaica (Musevi Ansiklopedisi) arşivine baktığımız zaman üç tane “Barazani”den bahsedilmektedir. Birisi Moşe (Moshe) Barazani’dir, 1926-1947 tarihleri arasında yaşamış Erbil doğumlu bir Yahudidir.

Mustafa-Mesut ve diğer meşhur Barzaniler için de bir karşı iddia var. Bunlar Barzan (Barazan) kasabasında/köyünde doğdukları için, bunlara Barzan’lı anlamında Barzani deniyor, bunların soyisimleri kasabalarından dolayı türemiştir bunlar Yahudi değildir deniyor. Bu karşı iddia nedir biliyor musunuz, Tayyip Erdoğan’ın tabiriyle “Yalan, koskoca bir yalan.”

Barzan/Barazan kasabası Yahudi kasabasıdır, özü-soyu Yahudi’dir. Encyclopedia Judaica’da 1560-1630 yıllarında yaşamış Haham ve Kabbalacı “Samuel Ben Nethanel Ha-Levi Barazani”den ve tahminen 1560-1625 yıllarında yaşamış olan kızı Asenath Barazani’den bahsediliyor. Bu Samuel Barazani’nin doğum yeri neresidir, Barazan’dır. Ansiklopedi birebir şöyle yazıyor “His name derives from town Barazan in Kurdistan” (Onun adı Kürdistan’daki Barzan kasabasından türemiştir). Bizim Mustafa ve Mesut’un memleketi. Demek ki bunun soyadı da doğduğu yerden geliyor. Demek ki doğduğu yerin soyadını aldığı için “Barzani Yahudi değil” demek, tamamıyla tarihi çarpıtmak demektir.

Mesut Barzani’nin babası Mustafa Barzani’dir. Biraz geriye gittiğimizde 03.04.1991 tarihli Milliyet Gazetesi’nde, Amerikan U.S. News gazetesinden bir alıntıyla karşılaşıyoruz, “Gazete, ‘1960-1970 döneminde, Irak’ın kuzeyindeki ayaklanma sırasında, İsrail’in, Mesut Barzani’nin babası Mustafa Barzani’ye silah verip, “danışman” yolladığını yazıyor.’” diyor. “Danışman”, “uzman” demek, kendisine danışan kişiyi yöneten “ajan” demektir.

27.05.1985 tarihli Milliyet Gazetesi’nde, “Türkiye, Irak sınırları içinde operasyon yapacak” başlıklı haberin sonunda şu bilgi veriliyor, “Öte yandan İsrail’in de işin içinde olduğu söylentileri yoğunlaştı. İsrail’in böyle bir operasyona karşı olduğu iddia ediliyor. Bu ülkenin (İsrail) kendisine karşı olan güçleri parçalamak için Irak ve İran’daki Kürt sorununu, milli bir politika halinde canlı tutmaya çalıştığı biliniyor.

Bölünme sürecinde, sıra akil adamlarda. Hasan Cemal de “akil adamlardan” biri olarak atanmış. Peki Hasan Cemal 27.02.2003 tarihli köşe yazısında ne diyordu, “Kuzey Irak’ta bağımsız bir Kürt devletini Amerika ister mi? Evet ister. İsrail ister mi? Evet. Peki ya İngiltere, Fransa, Almanya. Hepsi ister. Hepsinin de bin yıldır el altında bunun için senaryoları var.

ABD’yi anladık. İngiltere ve Fransa desek, 1. Dünya Savaşı’nda ve Osmanlı sonrasında bölgede etkinliğini ve işgalini göstermiş ülkeler. Almanya, yine birinci dünya savaşı öncesi bölge petrolüne konmak için hazırlıklar yapan ülke (ki bu hafta Alman Yeşiller Partisi eşbaşkanı Claudia Roth başkanlığında parti ekibi “Irak Kürdistan’ı ve Türkiye Kürdistan’ı” gezisi yaptılar). Peki İsrail, zaten yeni kurulmuş bir ülke, bölge ile ne işi var? Bunun yanıtını özellikle bundan bir önceki “Şeytan, Firavun ve İşgal 4” adlı yazımda, kitabımda ve bu yazıda yazdık.

21.03.1993 tarihli Milliyet Gazetesi manşeti, “Oyunun Adı Özerklik”. Manşet altında dört oyuncunun görüşüne yer vermiş. Birincisi Vaşington alt başlığıyla Başkan Clinton’ın açıklaması, ikinci sırada Moskova alt başlığıyla Rus Büyükelçisinin açıklaması, üçüncüsü Kudüs alt başlığıyla bölgenin analizi ve İsrail’in Türkiye’ye bakışı ve dördüncü sırada da Bekaa alt başlığıyla Abdullah Öcalan’ın gazeteci Rafet Ballı ile yaptığı röportajdan kısımlar var. Şu yazıyor, “Yaptığı basın toplantısından sonra Bekaa’da baş başa görüştüğümüz PKK lideri Abdullah Öcalan, Türkiye’yi köşeye sıkıştırdığına inanıyor. ABD ile temaslarına başladıklarını söyleyen Apo, ‘Amerika, Türkiye’nin her şeyidir. Oraya gittik mi diğer bütün kapılar açılır’ diyor. Apo’ya göre, Talabani ve Barzani’yi destekleyen ABD, kitle tabanı için PKK ile ilişkiye geçecek.

Arşiv, bilgidir. Bilgi, büyüklüktür. Yusuf Has Hacip’in o sözüne kulak vermek gerekir, “Bilgiyi uygularsanız büyürsünüz, Paylaşırsanız efsane olursunuz”. 

MOSSAD ajanı (sonra işadamı) Yakup (Yaakov) Nimrodi, İran’da ateşe olarak görev yaptığı sırada sık sık Kuzey Irak’a geçerek Barzani ailesiyle ilişkiye geçiyor ve İsrail-Barzani ilişkilerinde köprü rolünü üstleniyor. Pek çok İsrailli devlet yetkilisi Kuzey Irak’a, Barzani’nin yanına gitmeye başlıyor. Aynı şekilde Barzani de temaslarda bulunmak amacıyla sık sık İsrail’e gidiyor. Geçen sene (2012) Türkiye’ye önemli bir isim geldi ve bazı gazetecilerin sorularını yanıtladı, bu isim emekli MOSSAD ajanı ve Irak Kürdistanı İstasyon Şefi Eilezer Tsafrir'di, “haftada iki kez Barzani’yle görüşürdüm” açıklamasında bulundu.

Bu gibi köprüler sayesinde Barzaniler bir de Zvi Zamir ile tanışıyorlar ve yakın bir ilişki geliştiriyorlar. Zvi Zamir dediğimiz kişi, 1968-1974 yıllarında MOSSAD Başkanı olmuş bir generaldir. Zvi Zamir’in Barzani üstünde etkisi büyüktür. Zvi Zamir ile aynı politik-devlet görüşüne sahip iki önemli İsrail devlet büyüğü var, Moşe (Moshe) Dayan ve Yitzhak (İshak) Rabin. Moşe Dayan, Dışişleri Bakanı ve Savunma Bakanı olmuş bir generaldir, İsrail’de pek çok kez Barzani’yi ağırlamıştır. İshak Rabin de, eski İsrail Başbakanlarındandır, suikast sonucu öldürülmüştür. 

Yakup Nimrodi, Barzani’yi başkaca isimlerle de tanıştırdı, bunlar Menahem (Nachik) Navot ve Nahum Admoni’dir. Menahem Navot denen adam, Lübnan Savaşı’nın mimarlarındandır, şeytandır. Nahum Admoni ise 1982-1989 yılları arasında MOSSAD’ın başında oturan isim. Baba Mustafa Barzani, İsrail ziyaretlerinde otelde yada İsrail Devlet Konukevinde değil, bilin bakalım nerede kalıyordu? Haham David Gabay’ın evinde kalıyordu.

Barzanilere giden bir isim daha var. Bu kez İsrail’den değil ABD’den, William Eagleton. Önceleri “Kürt halı ve kilim desenleri üstüne inceleme yapıyorum” açıklamasıyla Kerkül, Musul ve Süleymaniye’de temaslarda bulunan ve Barzani’yle görüşen ajan Eagleton, daha sonra ABD’nin Şam Büyükelçisi oldu. Sonrasında BM’ye bağlı UNRWA’da (Filistin Mültecilerine Yardım Teşkilatı) Başkan yardımcısı oldu, o dönem başkan ise büyükelçi İlter Türkmen’di. Filistin mültecilerine yardım edecekseniz, İsrail ile de ilişki içinde olmanız gerekir. Kürtlerle ilgisi olan yabancıların, istihbaratçıların, elçilik görevlilerinin bir şekilde İsrail ile de ilişkisi oluyor, bölücü Kürtlerin yolu hep İsrail’e çıkıyor.

BOP’u tasarlayan beyin takımının (çoğu Yahudi) hocası konumunda olan, ne yazık ki Diplomasi adlı kitabının Türkçe çevirisi üniversitelerimizin bazılarında (uluslararası ilişkiler bölümlerinde) ders kitabı olarak okutulan; Zbigniew Brzezinski, Samuel Huntington, Bernard Lewis gibi adı “büyük” isimler arasında yer alan eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger (soyadına dikkat Kis-Singer, Yahudi’dir) bile Barzani’lerden nasibini alıyor(!) ABD Temsilciler Meclisi’ne bağlı İstihbarat Komitesi’nin hazırladığı Pikes Raporu’nda yer alan bir ifade dikkat çekici, “Barzani, Dr. Kissinger’a duyduğu hayranlığı, bir keresinde kendisine hediye olarak gönderdiği üç halı ve daha sonra da evlenmesi vesilesiyle gönderdiği altın ve inci kolye ile dile getirdi.” 

Aynı raporda, Mustafa Barzani’nin şu ifadesini hafızalarımıza çıkmayacak şekilde kazınmalıyız, “Şayet davamızda başarıya ulaşırsak, ABD’nin 51. Eyaleti olmaya hazırım.

BOP’un akıl hocalarından Yahudi Brzezinski’den bahsettik. Bu adamın ailesi de soyadlarını yaşadıkları kasabadan almışlar, “Berezhany” kasabası. Çoğu dilde konuşmada ortadaki “h” harfi genelde düşer. “Gökhan” yerine “Gökan” diyebiliriz. Brzezinski’nin doğduğu kasabayı bir daha okuyalım “Berezani”, bugün gidin bir BDP’liye yada Kuzey Irak’ta Kürtçe konuşan herhangi bir kişiye “Berezani” deyin bakalım bunu ne olarak anlayacak?!

Üst düzey devlet yetkililerimiz, bürokratlarımız, ilgili istihbaratçılarımız ve araştırmacı yazarların bildiği ama kamuoyuna duyurulmamaya çalışılan Barzani aşiretinin (aslında aşiretler topluluğu) Yahudi olduğunu ve bu bölgede İsrail’in bilfiil elemanı olarak, temsilcisi olarak çalıştığını Hürriyet’ten Sefa Kaplan yıllar önce haberinin başlığına adeta “şaşırarak” taşımıştı, “Barzani Ailesinin Yahudi Olduğu Ortaya Çıktı”.

Kripto Barzaniler, bir de kendilerine kılıf almışlardı, Molla. Bunların “mollalıkları” ancak yazılanları okumayan halkımızı kandırabilir. Bizlerin konuşabileceği basın-yayın aracı yok, ancak yazabiliyoruz. Yazmaya devam edelim.

Sefa Kaplan’ın Hürriyet’teki o yazısı şu cümleyle başlıyordu, “Muhtemel bir savaşta Türk askerinin Kuzey Irak’ta yer almasını istemeyen Barzani Ailesi’nin, Kürt Yahudisi olduğu ve ailenin pek çok haham yetiştirdiği ortaya çıktı”. Yazısında Osmanlı arşivlerinden bu bilgiyi tarihçi Ahmet Uçar’ın teyit ettiğini de belirtiyordu, “Sallum Barzani adlı bir hahamın önce Selanik’e, arkasından da Kudüs’e sürgün edildiğine dair bir belge yayımladı. Bilindiği gibi Molla Mustafa Barzani ile oğlu Mesut Barzani, İsrail’le kurduğu iyi ilişkilerle tanınıyor ve İsrail öteden beri Irak Kürtlerinin bağımsızlığını destekliyor”.

22.08.1990 tarihli haberinde gazeteci Çetin Yetkin o dönem yayınlanmış çeşitli kitaplardan bahsederek “Yahudi Kürtler” başlıklı yazısında şunları yazmıştı, “İran, Suriye ve Irak’ta Yahudi Kürtler’den 280 bine yakını İsrail’e göç etti.”, “Çoğunlukla İsrailli turistleri Türkiye’de gezdiren bir turist rehberinin anlattığına göre, İsrail’den gelen turist grupları içinde zaman zaman kendi aralarında Kürtçe konuşanlar da bulunuyor. Bunlar, genellikle Kürtçe kasetler satın alıyorlar ve Anadolu turlarında genellikle Kürtçe konuşan kimselerle görüşmek istiyorlar” diyor ve yazısını şu yorumuyla sonlandırıyor “Kürt Yahudilerinin varlığı, Kürt terör hareketine İslami bir maske takmak isteyenlerin bu maskelerinin düşmesini sağlaması bakamından önemlidir.

Şeytan Abdullah Öcalan ise 21 Mart 2013 tarihli yazısında ne demişti, “Bugün kadim Anadolu’yu Türkiye olarak yaşayan Türk halkı bilmeli ki Kürtlerle bin yıla yakın İslam bayrağı altında”… İslam vurgusu yapmaya çalışan maskeli Şeytan’ın ve Firavun’un yalanlarını bu Millet yer mi? Sanırım yiyoruz. Uyan Ey Türk dedik ama uyanmadık, gidiyoruz.

TEVFiK BiR / 30 Mart 2013
Kitap: www.uyaneyturkgidiyoruz.com  “Bu kitabı iyi ki okumuşum” diyeceksiniz.
www.idefix.com , kitapyurdu  gibi internet kitapevlerinden ve D&R mağazalarından temin edebilirsiniz.

Telif Bilgisi

© 2009-2017 tevfikbir.com , tevfikbir.blogspot.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin alıntı yapılamaz.

" Tevfik BİR - www.tevfikbir.com " biçiminde kaynak gösterilerek makalelerden alıntı yapılabilir.